توصیه های مهم برای شستشوی شیشه شیر کودک

شستشوی شیشه شیر بچه

محتوای مقاله

نحوه شستشوی شیشه شیر بچه چگونه است؟

این درست است که هر بار بعد از مصرف باید استریل شود؟

شاید شما هم با توجه به شرایط خاص این روز ها، وسواس بیشتری نسبت به شستشوی شیشه شیر بچه ها پیدا کردید. متخصصین در کلینیک کودکان آنا میگویند که بعد از هربار مصرف نیاز به استریل کردن شیشه شیر نیست.

طبق نظر یکی از پزشکان فوق تخصص نوزادان کلینیک کودکان آنا، شستشو و استریل کردن مداوم شیشه شیر، فقط در نوزادان نارس، نوزادانی که با ضعف سیستم ایمنی به دنیا آمده اند و نوزادانی که به صورت چشمگیر با وزن کم به دنیا آمده اند ضروری است.

البته که اگر خیلی برای استریل کردن شیشه شیر اصرار دارید، می توانید در 3 ماه اول به دنیا اومد نوزاد این کار را انجام دهید. مابقی مدت زمانی که نوزاد شیر میخورد، شستشوی شیشه شیر با آب ولرم و مواد شوینده معمولی کفایت میکند.

باید به این نکته توجه کرد که شیشه شیر هایی که مداوم استریل می شوند طول عمر کمتری دارند. از همین رو باید سریع تر آن ها را تعویض کرد.

بعد از شستشوی شیشه شیر با مواد شوینده خوب شیشه را آبکشی کنید و اطمینان حاصل کنید که مواد شوینده داخل شیشه باقی نمانده باشد.

طبق تحقیقاتی که متخصصین کلینیک کودکان آنا انجام داده اند، استریل کردن شیشه شیر با آب جوش، ماکروفر یا دستگاه های ضد عفونی کننده هیچ ارجحیتی نسبت به یکدیگر ندارند. همگی شیشه شیر نوزاد شما را به یک اندازه استریل خواهند کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا با نحوه استریل کردن شیشه شیر با آب جوش و به روش سنتی که توسط متخصص اطفال کلینیک کودکان آنا آموزش داده شده است آشنا شویم.

استریل شیشه شیر بچه

نحوه استریل کردن شیشه با آب جوش

  • در ابتدا دستتان و ظرفی که قرار است شیشه شیر را در آن بجوشانید به خوبی بشویید.
  • سپس به مقداری که اجزای شیشه شیر داخل آب غوطه ور شوند درون ظرف آب بریزید و بگذارید جوش بیاید.
  • اجزای شیشه شیر را از قبل از هم جدا کنید و توسط مواد شوینده و برش شستشو خوب بشویید.
  • بعد از جوش آمدن آب اجزای شیشه شیر را داخل آب جوش بیندازید و بعد از 5 دقیقه جوشیدن، توسط انبری که از قبل شستید از آب جوش بیرون بیاورید و روی یک حوله تمیز قرار دهید تا با گردش هوای آزاد کاملا خشک شود.

همچنین میتوانید به جعبه شیشه شیر مراجعه کنید و اگر قابلیت شستشو در ماشین ظرفشویی را دارد آن را توسط ماشین ظرفشویی بشویید.

متخصص کودکان کلینیک آنا توصیه میکند که بعد از یکسالگی سعی کنید کودک خود را از شیشه شیر و پستانک جدا کنید. شما میتوانید از لیوان های مخصوص اطفال برای خوراندن مایعات به کودک استفاده کنید تا از شستشو و استریل کردن مداوم شیشه شیر رها شوید.

نحوه شستشوی شیشه شیر

 

راه های ارتباطی با کلینیک کودکان آنا

شما میتوانید به راحتی با مراجعه به وبسایت کلینیک کودکان آنا هرگونه سوال در خصوص نگهداری کودکان و نوزادان را از کارشناسان تلفنی و آنلاین مجموعه بپرسید.

راه های ارتباطی ما از طریق  وبسایت: https://ana-clinic.com

تلفن: 021-44834597
021-44874577
09371625524

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *